6 dingen om op te ruimen of te ontspullen in het voorjaar

Ik schreef het al in mijn blogpost van donderdag: wat zijn we ons ineens ontzettend bewust van onze woonomgeving: het huis waarin we wonen, de plek waarop het staat, de mensen die erin slapen en ook: de spullen die erin staan. Reden te meer om toch een vervolg te geven aan deze mini-serie waarin ik per seizoen beschrijf welke zaken je nú het beste kunt aanpakken. En waar dat normaliter dingen zouden zijn ter voorbereiding op de zomer en op vakanties, heb ik het nu wat dichterbij huis gehouden. Daar zit wat mij betreft nu ook de grootste winst!

1 – Beddengoed, plaids, dekentjes

Nu het buiten warmer wordt, is het hét moment om het beddengoed eens door te pluizen, te wassen en buiten te drogen te hangen (als je die mogelijkheid hebt natuurlijk). Welk beddengoed met vlekken of gaten kan er écht niet meer? Heb je een teveel aan winterse dekens? Heb je nog baby-beddengoed terwijl de baby al een kleuter is? Liggen er steevast teveel dekens op de bank aan het einde van de avond? Ligt er nog een Hello Kitty overtrek terwijl dochterlief al studeert? Zoek ze uit, berg ze op en doneer wat je niet meer gebruiken kan of wil.

(Normaliter zijn dierenpensions, dierenklinieken, vogelopvangcentra etc erg blij met je oude beddengoed. Mogelijk kun je het nu ook voor de deur afzetten na een belletje. Meer doneermogelijkheden vind je hier).

2 – Besteklade

Meestal gebruiken we de items in een besteklade meer in de winter dan in de zomer – met uitzondering van barbecue gereedschap misschien. En dus is april/mei een mooi punt in het jaar om daar eens even doorheen te gaan. Ik deed dat zelf begin mei 2018, toen werkte ik met de 90-90 rule en dat was een leuk experiment met het gewenste effect. Niet alleen je besteklade uitzoeken is prettig, maar vooral het minimaliseren zodat het niet weer snel z’n ongeorganiseerde puinhoop wordt. En de kruimels en strepen eruit halen met een doekje, dat helpt ook.

3 – Schoonmaakmiddelen

Heb je ook zo’n kastje vol poetsproducten waarvan de deur bijna niet meer dichtgaat? Of waarvan je eigenlijk van de helft niet meer weet waarom je ze hebt, of waarvoor je ze kunt gebruiken? Of al een jaar niet hebt gebruikt? Het is één van de dingen die ik deed voordat we verhuisden, afgelopen december. Want de keukenlade zat al goed vol en ‘ineens’ verschenen er ook schoonmaakmiddelen uit andere hoeken en gaten van het huis. Tijd voor een rondje minimaliseren: wat gebruiken we echt, wat gebruiken we af en toe en willen we toch ook niet kwijt en wat mag er weg? Houd er bij het opruimen rekening mee dat de meeste schoonmaakmiddelen al na 3 maanden minder effectief worden. Nog meer reden om met multifunctionele producten te werken!

4 – Medicijnkast

De meesten van ons hebben in de winter een wat lagere weerstand met verkoudheid, snotneuzen en/of buikpijn tot gevolg. Ook door de recente ontwikkelingen heb je misschien extra medicatie ingekocht of wat doosjes paracetamol gehaald. Tijd voor een opruimrondje! De meeste medicijnen en zelfzorgmiddelen zijn echter maar beperkt houdbaar, evenals wondverzorgingsproducten zoals jodium. De foto van hierboven is een resultaat van wat er in onze medicijnkast lag er niet meer houdbaar was of wat ik op wilde ruimen. De kast is nu weer netjes en overzichtelijk, geordend op:

  • algehele pijn (paracetamol, spiercrème)
  • verkoudheid en griep (hier liggen ook de zakdoekjes)
  • reizen (anti-reisziekte, zonnebrand, deet)
  • wondverzorging
  • recept-medicatie
  • overig

5 – Bakspullen

Ook een fan van bakken en taarten maken, maar dan vooral in de herfst en winter? Je bent niet de enige. Net als de besteklade is dit een mooi klusje voor het voorjaar. Zoek uit welke spullen je echt gebruikt – hébt gebruikt de afgelopen tijd – en berg ze op een praktische manier op. Dat geldt niet alleen voor bakvormen, maar ook voor taartsnijders, decoratie (let op de houdbaarheid), bakplaten, gereedschappen enzovoorts.

6 – Tuinschuur / Berging

Last but not least: het schuurtje in de tuin of de berging van de je appartement. Voor sommige mensen is dit een makkie (want; geen schuur), voor anderen een meerdaags project. Ik zou zeggen: pak het groots aan. Ga er echt volledig doorheen, haal alles eruit en zet alleen terug wat je terug wilt zetten. Maak plaats voor wat belangrijk is, bedenk waarvoor je je schuur echt wilt gebruiken (dat klinkt misschien een beetje lame, maar hoe vaak is die plek niet een “zet-daar-maar-neer” plaats). In onze schuur staan fietsen, tuingereedschap, een barbecue en tuinstoelen (als ze niet buiten staan). Meer is niet nodig, toch?

Cadeautje! Speciaal als volger van de blog kun je bijgaand actielijstje downloaden en gebruiken om je voortgang bij te houden. Je kunt er ook zelf nog punten aan toevoegen. Klik hieronder voor de download.

Zou je meer willen weten over het ontspullen van bovenstaande items of plaatsen? Welk van het lijstje pak jij eruit? Laat het me gerust weten via de comments!

xAnja

Anja

10 reacties op ‘6 dingen om op te ruimen of te ontspullen in het voorjaar

  1. Fijne inspiratie. Ik moet nog zoveel opruimen 🙂 Na de verbouwing in de woonkamer en keuken, zijn we nu aan de tuin begonnen en het is overal nog zo’n zootje, vooral de schuur. Maar het komt goed, we pakken het per project aan.

    Like

  2. Ik heb er net mijn lenteschoonmaak opzitten (of toch bijna, mijn hoekje met schoonmaakspullen moet ik nog doen). Ik heb maar heel weinig spullen opzij gezet voor de kringwinkel, wat goed is want dat betekent dat ik het voorbije jaar maar heel weinig dingen in huis heb gehaald die niet nuttig zijn of maar korte tijd mee gaan.

    Like

  3. Medicijnen die over de datum zijn, horen in de chemisch afvalbak, of kun je afgeven bij de apotheek. Dan wordt het veilig verwerkt. Dus niet zomaar weggooien!

    Like

  4. Zelf ben ik ook bezig geweest met een bestekbak, maar dan op een creatieve manier. Ik had al ongeveer 1 jaar lang een mooie, oude houten verweerde bestekbak gekocht bij de kringloop met drie vakken. Erin zaten 2 (best vieze) lagen met plakfolie over elkaar en niet mooi gedaan. Bloemetjes bovenop en streepjes eronder. Deze bak had ik ooit aangeschaft met het idee om er mijn rolletjes washi tapes in te bewaren. Dus: oude plakfolies eruit getrokken met een stanley mesje. Het plakte nog steeds dus heb ik 3 stroken op maat gemaakt met een rustige print scrapbookpapier en voila: lekker veel washi tapes in de bak. Helemaal top!

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.