Over de blog

Minimalist Dutchie | Thuiskomen bij wat genoeg is

Welkom. Fijn dat je er bent. Ik ben Anja, en dit is de plek waar drukke moeders even op adem komen. Niet door er nóg meer taken bij te krijgen, maar door dingen juist los te laten: overbodige spullen, een overvolle agenda, het gevoel dat je altijd meer zou moeten doen. Hier lees je hoe je daar komt: met ontspullen, bewuster kopen en kiezen, en genieten van wat er al is. Oftewel mijn motto: thuiskomen bij wat genoeg is.

Ik ben Anja

Geboren in 1984, getrouwd met een geduldige man, moeder van drie kinderen (waarvan twee onder de vier jaar: stuur koffie) en woonachtig in Schiedam, in een monumentaal herenhuis waar de vloeren kraken, maar de boel altijd leeft. Mijn oudste zoon is inmiddels volwassen (uit een vorige relatie), dus ik kan intussen over van alles van poepluiers tot puberdrama’s meepraten.

Mijn minimalisme-avontuur

Mijn ontspul-avontuur begon in 2016, toen zoonlief en ik verhuisden van een eengezinswoning met schuur (lees: mini-magazijn) naar een appartement. In de weken daarvoor reed ik vaker naar de kringloop en de vuilstort dan naar de supermarkt: ik wist niet dat één huishouden zóveel spullen kon bevatten. Tussen het sjouwen door las ik voor het eerst over minimalisme: interessant, dacht ik, maar eerst nog even deze ladekast vol prullaria meezeulen…

Eenmaal in het nieuwe huis wilde ik me snel weer thuis voelen. Dus begon ik opnieuw met kopen, inrichten, “gezellig” maken. Alleen: ik werd er zó onrustig van. Het waren te veel spullen. Te veel prikkels. Te veel moeten. En toen kwam er een documentaire over minimalisme voorbij op Netflix. Dat was het moment. De knop ging om.

Ik ging online op zoek naar iemand die hierover schreef. Die vond ik niet. Dus toen besloot ik zelf die plek te maken. Zo ontstond Minimalist Dutchie: eerst met blogs over extreem ontspullen (spoiler: ik heb ooit mijn eierdopjes geteld, en weggedaan), maar al snel ook over het “opruimen” van mijn hoofd. Diezelfde angst die me vasthield aan spullen (“straks heb ik het nodig”), bleek me namelijk ook vast te houden aan een overvolle agenda en het eeuwige “moeten”. Ontspullen werd een vertrouwensoefening: het is een inzicht waar Minimalist Dutchie vandaag de dag nog steeds om draait.

Voor wie is Minimalist Dutchie?

Voor moeders (ouders) van kleine kinderen die op zoek zijn naar rust in een wereld vol herrie. Letterlijk, door het leven met jonge kinderen (looking at you, Juf Roos). Figuurlijk, door een huis vol spullen of een leven vol verplichtingen waar eigenlijk niemand om heeft gevraagd. Je hoeft geen minimalist met een capsule van tien kledingstukken te zijn (dat ben ik ook niet): je wil gewoon wat meer ruimte om adem te halen, en tijd voor de dingen die er echt toe doen.

Waar ik over schrijf

  • Ontspullen & opruimen: Praktisch en zonder oordeel: wat mag er weg, en hoe voorkom je dat je huis binnen een maand weer vol staat?
  • Capsule garderobe: Minder kledingstukken, en dan wél altijd iets om aan te trekken. Van mijn eigen garderobe tot die van de kinderen – en af en toe eentje voor op reis.
  • Minimalistisch reizen: Voor vakanties zonder inpakstress en zonder overbodige rompslomp: met praktische inpaklijstjes.
  • Quality time: Simpele, betaalbare (of gratis) manieren om samen (zowel met je partner als met je kids) te genieten van de kleine-grote dingen van alledag.
  • Minder “aan” staan Of slow living of eenvoudiger leven: een rustiger hoofd naast een rustiger huis: bewust kiezen in plaats van automatisch overal “ja” op zeggen.

In cijfers

  • Bijna 800 blogposts sinds ik begon met bloggen in 2017, van korte opruimacties tot uitgebreide gidsen
  • Ruim 2,3 miljoen in totaal, meer dan 360.000 pageviews in geheel 2025.
  • Mijn nieuwsbrief-abonnees openen gemiddeld bijna 40% van mijn mails (het gemiddelde in Nederland ligt rond de 20-25%): ik hou dus blijkbaar mijn beloftes 😉
  • Al 1.000 downloads van mijn gratis inpaklijstjes en stappenplannen in het eerste half jaar van 2026.

Volg je mee?

Wil je vaker tips ontvangen over minimalisme voor moeders en een relaxter gezinsleven? Schrijf je dan in voor mijn nieuwsbrief, volg me op Instagram of pin mijn artikelen op Pinterest voor later. Ik vind het heel gezellig als je meereist op weg naar wat genoeg is.

Liefs, Anja

Ben je nieuwsgierig geworden? Klik op ‘Abonneren’ en krijg nieuwe berichten vanzelf in je inbox. Koffie erbij, voeten omhoog en lezen maar.

welkom

Hoi, ik ben Anja.
Sta je ook middenin een speelgoedberg, met een overvolle agenda en het gevoel dat het allemaal wel wat rustiger mag? Dan zit je hier goed! Sinds 2017 schrijf ik op dit platform over ontspullen, bewuster kiezen en leven met minder. Zodat er weer ruimte komt voor wat er écht toe doet (en nee, dat is niet die zoveelste melkopschuimer). Als mama van drie experimenteer ik dagelijks met wat genoeg voor mij en ons gezin betekent. Met wisselend succes, maar altijd met een knipoog. Wat fijn dat je er bent!

nieuwste reacties