Weekmenu 4: pilav, penne en een vispannetje

Het is herfst en dus komen er wat ‘zwaardere’ smaken op tafel in Casa Dutchie. Deze week is dat nog een romig champignongerecht en aardappels uit de oven, over niet al te lang hoop ik op pompoen, biet en stoofvlees. De blogafbeelding heb ik in ieder geval al wel aangepast aan het seizoen!

Hieronder dus weer zes diners voor de komende week. En zoals voorheen ook al gemeld: de ingrediënten staan er niet afgemeten, wat voor jou betekent dat je even moet nadenken hoeveel je ongeveer nodig hebt voor jezelf en eventuele mee-eters. Hetzelfde geldt voor de bereidingswijze. Probeer het gewoon uit, lees de verpakking: je komt er vanzelf.

Wat eten we… deze week

  1. Geroosterde aardappelen met knoflooksaus, broccoli en drumsticks – kruimige aardappelen (voorkoken, met schil in de oven roosteren samen met voorgebakken drumsticks), broccoli, knoflooksaus.
  2. Indiase curry met spinazie, paneer en naanbrood – tomatenblokjes, spinazie, klein zakje (Thaise) wokgroenten, naanbrood, paneerblokjes (dit is Indiase kaas, bereidingswijze staat op de verpakking).
  3. Pilav met rozijnen, vega-gehakt, wortel en peer – pandanrijst, gewelde rozijnen, zakje soepgroente, ui, wortel, vega-gehakt, fetakaas en peer (die laatste twee voeg je vlak voor serveren toe)
  4. Vispannetje met koolvis en ansjovis met polenta – koolvisfilet, ansjovisfilet, laurierblaadjes, knoflook, verse peterselie, tomatenblokjes, courgette. Bijgerecht: zachte polenta.
  5. Penne met champignon-roomsaus – Klassiekertje! Volkoren penne, champignons, (plantaardige) kookroom, pijnboompitten, rucola, Parmezaanse kaas.
  6. Chili con carne* – rundergehakt, knoflook, rode paprika’s, ui, bruine bonen, chilipepertje, tomatenblokjes, limoensap, snufje komijn, Griekse yoghurt voor erbij.

* je kunt dit gerecht ook eenvoudig vegetarisch maken met vegetarisch gehakt.

Boodschappen

  • kruimige aardappelen
  • pandanrijst
  • polenta (maïsgries)
  • volkoren penne
  • broccoli
  • spinazie (vers of diepvries)
  • klein zakje Thaise wokgroenten
  • soepgroenten
  • ui (2x)
  • wortel
  • courgette
  • champignons
  • rucola
  • rode paprika’s
  • verse peterselie
  • drumsticks
  • vega-gehakt
  • koolvisfilet
  • ansjovisfilet
  • rundergehakt
  • tomatenblokjes in blik 3x
  • bruine bonen in pot/blik
  • naanbrood
  • paneer (Indiase kaas, te koop bij Appie)
  • fetakaas
  • Parmezaanse kaas
  • kookroom
  • Griekse yoghurt 0%
  • knoflooksaus
  • rozijnen
  • pijnboompitten
  • peer

Voorraad

  • laurierblaadjes
  • knoflook
  • chilipeper
  • limoensap
  • komijn

Dit was alles bij elkaar (minus de boodschappen die ik op voorraad had) ongeveer € 37 euro. Als je alles moet kopen, kost het je denk ik zo’n € 50. Heb je wat meer info nodig over de bereidingswijze of heb je een foutje gespot? Dan graag je reactie hieronder, zodat anderen het ook kunnen lezen. Ik vind het ook leuk om te lezen welk gerecht jij voor deze week op je lijstje zet!

Fijne (werk)week allemaal!
xAnja

Op zoek naar meer ideeën? Hier vind je week 1, week 2 en week 3.

8 reacties op “Weekmenu 4: pilav, penne en een vispannetje”

  1. Lekkere recepten! Vanavond eten we chili con carne 🙂

    1. Toevallig? Of omdat je ‘m hier zag staan? 🙂

      1. Ik zag het staan en wist dat ik de meeste ingredienten wel in huis had. En ik hou enorm van chili con carne 🙂

  2. De pasta en penne zijn mijn favorieten! Vanavond gaan we naar de boekvoorstelling van Pascale Naessens en krijgen daar hapjes. Morgen eten we zalm met groene asperges en tomaatjes

    1. Dat klinkt goed, zalm met groene asperges! Die gaat hier ook op het lijstje!
      Veel plezier vanavond.

      1. Dank je wel!

  3. […] Hier vind je week 1, week 2, week 3 en week 4 van de weekmenu’s […]

  4. […] Op zoek naar meer ideeën? Hier vind je week 1, week 2, week 3 en week 4. […]

Geef een reactie

welkom

Hoi, ik ben Anja.
Zit je ook met ongedragen kleding, een overvolle agenda en het gevoel dat het allemaal wel wat rustiger mag? Dan zit je hier goed! Sinds 2017 schrijf ik op dit platform over ontspullen, bewuster kiezen en leven met minder. Zodat er weer ruimte komt voor wat er écht toe doet (en nee, dat is niet die zoveelste melkopschuimer). Als mama van drie experimenteer ik dagelijks met wat genoeg voor mij en ons gezin betekent. Met wisselend succes, maar altijd met een knipoog. Wat fijn dat je er bent!

nieuwste reacties

Ontdek meer van Minimalist Dutchie

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder