Happiness is a state of being, not having – Onbekend
Oké, werken aan een minimalistischere leefstijl is een proces – en dat is maar goed ook. Maar we zijn ook mensen (ohja joh) en dus worden we blij van instant gratification. En gelukkig zijn er ook genoeg mogelijkheden die je vandaag nog kunt doen die direct effect hebben, zowel in materiële als psychologische zin. Minimalisme is veel meer dan een opgeruimd hoofd/bureau.
14 Acties om vandaag (of morgen, that’s okay too, haha) mee te beginnen:
- Doe iets wat je leuk vindt met volle aandacht (koken, knutselen, fotograferen, LUIEREN!)
- Bestel/Regel een nee-nee sticker voor je brievenbus bij de gemeente
- Haal ongebruikte apps van je telefoon
- Laat, als je naar bed gaat, de telefoon buiten de slaapkamer
- Haal je tas leeg en gooi bonnetjes, halve lipsticks en kapotte pennen weg
- Bedenk dat je niet méér georganiseerd hoeft te zijn (dat is ook een ‘moetje’ van mijzelf) maar dat je nog teveel spullen hebt en je daaraan werkt
- Noteer 3 dingen waar je blij van wordt in een boekje of op een briefje voor je prikbord
- Zet zoveel mogelijk app-notificaties uit
- Geef alleen geld uit aan basisproducten vandaag
- Haal bonnetjes, visitekaartjes en ongebruikte pasjes uit je portemonnee
- Plan vaste momenten voor het ‘binnenhalen’ van email – in plaats van continue – en beantwoord ze dan direct (waar mogelijk)
- Mediteer of maak een wandeling
- Doe boodschappen zonder je mobiel
- Schrijf op of bedenk wat je gaat doen met het geld dat je spaart/overhoudt. Een droomreis, je huis opknappen, je pensioenopbouw –> oké very unsexy maar wel heel belangrijk!
En laat mij je vooral niet vertellen wat je moet doen, ik schrijf deze blog vooralsnog nog voornamelijk voor mijzelf 😀