Het weekmenu: een nieuwe rubriek?

Hoera! Een huisvrouwenblog! 😉

Sinds ik dit jaar VoorraadFebruari als challenge had op m’n blog, maak ik ieder weekend (vakanties en drukke tijden daargelaten, I’m only human) een weekmenu. En een boodschappenlijstje. Toen ik dat gisteren weer deed, dacht ik: waarom zou ik dit niet op mijn blog zetten?

Het zijn prima gerechten, gevarieerd, niet te moeilijk. Sommige kosten wat meer tijd dan anderen. Er zit van alles in: vega, vis, vlees, peulvruchten, flink veel groente, niet vet, vezelrijk… Dus vandaag voor het eerst het menu voor de komende week. Met boodschappenlijstje. En de vraag: moet ik dit vaker publiceren of is dit gewoon écht helemaal niets voor op deze blog?

Voor je verder leest moet je weten dat ik niet zo van het afmeten van ingrediënten ben. Ik kook behoorlijk op gevoel. Het zijn dus geen recepten, maar receptideeën.

Wat eten we… deze week

  1. Hartige taart met courgette: 600 g courgette – 1 bakje ricotta – 4 eieren – bladerdeeg – knoflook – geraspte 30+ kaas
  2. Italiaans stoofpotje met polenta: runderriblap – gegrilde paprika (pot) – ui – aubergine – tomaten uit blik – oregano – rode wijnazijn – zachte polenta (hoe je dit maakt staat op de verpakking)
  3. Kipschnitzel en broccolibroccoli – pommes duchesse uit de oven – mosterdsaus (yoghurt, mayo, mosterd) – kipschnitzel
  4. Mexicaanse wraps met avocado en limoensausavocado – maïs – gegrilde courgette – Mexicaanse kruiden – saus: Griekse yoghurt 0% vet met limoen en chilipoedermeergranen wraps
  5. Spicy mosselen met stokbrood chilipoeder en gerookte paprikapoeder – mosselen – mosselgroente – rustiek stokbrood bouillon ipv witte wijn
  6. Spaghetti puttanescatomatenblokjes (blik, 2x)kappertjes – olijven – ansjovisfilet – knoflook – meergranen spaghetti – oregano – chilivlokken

Boodschappen

  • Courgette (3)
  • Ui
  • Aubergine
  • Broccoli
  • Knoflook
  • Avocado
  • Mosselgroenten
  • Ricotta
  • Eieren (4)
  • Pommes duchesse
  • Bladerdeegplakjes (5/6)
  • Polenta (maïsgries)
  • Rustiek meergranen stokbrood
  • Meergranen wraps
  • Meergranen spaghetti
  • Geraspte 30+ kaas
  • Griekse yoghurt (0% vet)
  • Runderriblappen
  • Kipschnitzels
  • Ansjovisfilet
  • Mosselen
  • Gegrilde paprika (pot)
  • Blik tomatenblokjes (3)
  • Klein blikje maïs
  • Blik zwarte bonen
  • Kappertjes
  • Olijven

Voorraad

  • Rode wijnazijn
  • Mosterd
  • Mayonaise
  • Mexicaanse kruiden
  • Chilipoeder
  • Gerookte paprikapoeder
  • Bouillonblokje
  • Oregano
  • Limoensap
  • Chilivlokken

Trouwens: zoals ik eerder schreef: ik maak nooit een lijstje met ‘maandag – bami, dinsdag – rode kool…’ want dat is stom. Ik kies een aantal gerechten uit, daar haal ik de ingrediënten voor en de versheid van de producten alsmede mijn smaak bepaalt dan wat we die dag van het lijstje eten.

En ja, ongeveer de helft van deze ingrediënten komen uit de voorraad. Ik werk dus nog steeds op die VoorraadFebruari manier! In totaal was ik zo’n € 45 kwijt aan de ‘nieuwe’ ingrediënten.

Dus, zegt u het maar: meer doen of nooit meer doen? 😉

xAnja

15 reacties op “Het weekmenu: een nieuwe rubriek?”

  1. Hermine Laridon avatar
    Hermine Laridon

    Jaaaaaa! Doe maar toch!

  2. Altijd leuk wat iemand anders een hele week gaat eten. Soms ben ik inspiratieloos en zo doe je nieuwe ideetjes op. Zoals polenta, heb ik ook nog in mn kast staan.

  3. ja graag! leuke manier ook!

  4. Graag !

  5. Blijven doen!

  6. Doen!! Heerlijke inspiratie!

  7. Superleuk om weer andere inspiratie op te doen! Ik zeg ja graag dus!

    1. Ik geloof dat de meerderheid voor is. Dankjewel voor je berichtje!

  8. […] er dan ook weer wat sneller in als het druk is. Ik ben deze week begonnen met het publiceren van mijn weekmenu ter inspiratie, maar een blogpost die je waarschijnlijk ook waardeert als de hectiek weer losbarst […]

  9. Ja leuk! Zitten al 2 recepten tussen die ik wil gaan proberen. Dus kom maar door 😍

  10. […] zoek naar meer ideeën? Hier vind je week 1 en week […]

  11. […] zoek naar meer ideeën? Hier vind je week 1, week 2 en week […]

  12. […] Hier vind je week 1, week 2, week 3 en week 4 van de weekmenu’s […]

  13. […] zoek naar meer ideeën? Hier vind je week 1, week 2, week 3 en week […]

  14. […] weekend (ik doe het zelf elke zondag) zitten en uitzoeken wat er nog in de kasten is, wat je daarmee gaat koken en dus ook: wat er nog […]

Geef een reactie

welkom

Hoi, ik ben Anja.
Zit je ook met ongedragen kleding, een overvolle agenda en het gevoel dat het allemaal wel wat rustiger mag? Dan zit je hier goed! Sinds 2017 schrijf ik op dit platform over ontspullen, bewuster kiezen en leven met minder. Zodat er weer ruimte komt voor wat er écht toe doet (en nee, dat is niet die zoveelste melkopschuimer). Als mama van drie experimenteer ik dagelijks met wat genoeg voor mij en ons gezin betekent. Met wisselend succes, maar altijd met een knipoog. Wat fijn dat je er bent!

nieuwste reacties

Ontdek meer van Minimalist Dutchie

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder