Update januari 2020: de foto’s hieronder zijn gemaakt in een vorig huis (wat inmiddels verkocht is). Een aantal foto’s zijn vanwege privacy verwijderd.
Ik schreef het al even in mijn weekmenu van maandag: het is herfst. Buiten en binnen. Ik ben een seizoensmens en kan echt genieten van die beregende ruiten, de kaarsjes aan en stoofvlees op het vuur. Dat is allemaal heel erg ‘hygge’. En nog minimalistisch ook, kijk maar.
Geen idee wat hygge is? (Heb je onder een steen gelegen 😉 ?) Hygge is een Deens woord wat zoiets wil zeggen als ‘gezelligheid’:
Het creëren van een fijne warme sfeer, genieten van de goede dingen in het leven met fijne mensen om je heen. De warme gloed van kaarslicht is hygge, net als vrienden en familie. En niet te vergeten lekker eten en drinken.
VisitDenmark
Hygge-onderdelen
Een echte hyggelige tijd maakt optimaal gebruik van de vijf dimensies, gelijk aan vijf zintuigen: proeven, ruiken, zien, horen, aanraken/voelen. Hygge is heel mindful. Ik haal ze allemaal aan vandaag met behulp van een fotoverslagje.
Ready for Fall
Eerst even: zo zag de living (onze woon/eetkamer/keuken) eruit vóór ik begon met het hyggelig maken:
Yep #reallife. Wasmand, bloemen die hun beste tijd gehad hebben en een stofzuiger kon er ook wel doorheen.
En dit was – nadat de bloemen hier verdwenen waren – ook een beetje saai…

En ohja, als je elke dag toast maakt, komen er nogal wat kruimels op je kookeiland terecht…
Mix it up
Dus ging er even een poetsdoek over dingen heen, gingen de uitgebloeide bloemen de prullenbak in en kwamen het roodbruine kussenhoesje en een paar nieuwe bloemen ‘te voorschijn’:

De blauwe schaal verruilde ik voor deze houten kom (waarin ik ook beslag klop en salade serveer). De kaarsen kwamen vanuit het raamkozijn. De bloemen zijn allemaal van het type ‘droogt uit’ (ja echt) en dus hoop ik dat ze een poosje kunnen blijven staan.
Dat was het eigenlijk wel. Geen kleine kaboutertjes, gedroogde sinaasappel-kettingen, pompoenen in alle vormen en maten, ladingen kussentjes, lantaarntjes, oranje snuisterijen, kransen, plastic bladeren enzovoorts. Straks met Halloween komt er nog wel een beetje bij – dan dek ik de tafel wél met wat ‘spookachtige snuisterijen’.
Het letterbord moest er ook aan geloven:

Daarmee had ik van de zintuigen te pakken. Proeven (smaak) en horen (geluid) missen nog. Ik bedoel: ik lik meestal niet aan mijn kussenhoesje 😛 Don’t worry, ik ben ze niet vergeten:

En hier is mijn herfst playlist voor zintuig nummer 5. Geniet ervan. Bij voorkeur met de kaarsjes aan. Als dit niet hyggelig is, weet ik het ook niet meer 😉
Haat of liefde voor de herfst? Jij mag het zeggen!
xAnja
Ps. zelf ook wat kleine dingen veranderen voor de herfst? Lees dan zeker ‘Een Herfststijl in huis maar dan minimalistisch’.
Haha, ik vind de quote heerlijk! En – niet per se in het herfstthema, maar ook weer wel – wat is de eethoek knus met die olijfgroene ‘lambrisering’. Mooi!
LikeGeliked door 1 persoon
Die lambrisering is zo’n toffe greep geweest – hij kleurt namelijk steeds aan de hand van het lichtinval.
LikeLike
Ziet er gezellig uit. Op de voorfoto’s ook al 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Dankjewel!
LikeLike
Gezellig! Maar dat vond ik ook al een beetje van de vóórfoto’s. 🙂 Je letterbord: geweldig!
LikeGeliked door 1 persoon
Hij’s leuk hè 😉
LikeLike
Misschien niet helemaal liefde voor de herfst (omwille van de bakken regen van de laatste dagen), maar wel veel sympathie. Want op dagen dat het droog is, is de herfstzon vaak heel mooi en vind ik wandelen in het bos heel aantrekkelijk. En ik hou ook echt van stoofpotjes dus op gebied van eten zit ik nu wel helemaal in mijn seizoen.
LikeLike
Dan is het zeker jouw seizoen. Wat is je favo stoofpotje?
LikeLike
Mooie foto’s, je hebt het heel gezellig gemaakt. Het
plaid vind ik prachtig! En ik hou zeker van de herfst! Die mooie kleuren en de gezelligheid..maar niet teveel regen 🙂
LikeLike
Dankjewel Darina. Helaas was het zondag een en al regen hier!
LikeGeliked door 1 persoon